MITAI IR TIKROVĖ

MŪSŲ DARBAI

SEMINARAI

NARIAI

MAŽOSIOS HE

VANDENS MALŪNAI

TEISINIAI DOKUMENTAI

PRISIJUNGTI
En
Lt
Apie mus Naujienos Narystė Kontaktai Įstatai Nuorodos

 

NAUJIENOS 

 

Projektas dalinai finansuojamas ES Komisijos programos „Pažangi energetika Europai“.
Projekto trukmė – 3 metai (2012 06 - 2015 05), koordinatorius ESHA (Europos Mažosios hidroenergetikos asociacija).

Dalyviai: 11 partnerių iš ES šalių (Belgija, Graikija, Italija, Slovėnija, Prancūzija,  Rumunija, Lenkija, Švedija, Vokietija ir Lietuva). 

 

Europos Sąjungos šalyse, kaip ir Lietuvoje yra  didžiulis skaičius istorinių, apleistų vandens malūnų, vandens ratų, slenksčių, užtvankų, tvenkinių. Juos atstačius ir  įrengus vandens  turbinas būtų galima išpuoselėti šį techninį ir kultūrinį paveldą, o įdėtos investicijos greičiau atsipirktų,  jei būtų gaminama elektros energija. Tai kartu leistų  padidinti elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių, energetinę nepriklausomybę ir elektros tinklo stabilumą. Be to, energijos tiekimo saugumo didinimo, vietinių energijos šaltinių kūrimas suteikia postūmį vietos ekonomikai, diversifikuoja pajamų šaltinius ir kuria darbo vietas. Šio projekto pagrindinis tikslas - sudaryti viešai prieinamą, interaktyvų internetinį atlasą potencialių vandens jėgainėms vietų nurodymui.  Remiantis šio atlaso informacija  potencialus investuotojas galėtų surasti tinkamas vandens jėgainės vietas elektros gamybai.  Šis projektas yra anksčiau  LHA  vykdyto projekto STREAMMAP tęsinys, tik naujoje  formoje. RESTOR Hydro projektas rengia mažosios ir mikro hidroenergetikos kooperatyvų su bendruomenine nuosavybes teise įkūrimo gaires. Viena ar daugiau kaip viena  hidroenergijos vietovė regione gali buti apjungta skėtines organizacijos, atsakingos už šių vietų potencialo įvertinimą bei realiai įgyvendinamo finansinio plano, elektros gamybos atnaujinimui, paruošimą.

 

LHA yra atsakinga už  „ES hidroelektrinių (mažų, didelių ir hidroakumuliacinių) energetinių duomenų bazę  http://streammap.esha.be/6.0.html, bei  iki šiol nepanaudotų mažųjų hidroenergijos išteklių  (buvę vandens malūnai, tvenkiniai ir t.t.) Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje  nustatymą ir pateikimą interaktyvioje aplinkoje. 

Pagal šio projekto veiklas 2014 m.   Kaune,  Akademijoje,  Vandens ūkio ir žemėtvarkos fakultete planuojamas seminaras „Vandens malūnų dienos“ (bus paskelbta vėliau).

 

ES vandens malūnų ir kitų galimų vandens jėgainių vietų bei jų pagrindinių charakteristikų interaktyvi duomenų bazė (dar pildoma): http://54.245.112.104/index.php?page=/main.php

Kviečiame LHA narius ir visus suinteresuotus asmenis prisijungti prie šio, Europos hidroenergetikos sektoriui, svarbaus projekto, suteikiant reikalingą informaciją: El. paštas: petras.punys@asu.lt, Vandens išteklių inžinerijos institutas, A. Stulginskio universitetas. Universiteto g. 10, Akademija, Kauno raj., LT-53361 

 

 

Lietuvos buvusių vandens malūnų (ar jų liekanų) hidraulinė galia 

 

<< Atgal