Our site may use cookies in order to deliver better content and for statistical purposes. You can disable the usage of cookies by changing the settings of your browser. By browsing our website without changing the browser settings you grant us permission to store that information on your device.
Europos Žaliasis kursas nurodo ambicingą viziją ir kryptį, kaip Europa pereis prie klimatui neutralios energetikos sistemos. Elektros gamybai ilgainiui nebebus naudojamas iškastinis kuras, o pasitelkiami tik atsinaujinantys ištekliai, tokie kaip saulė ar vėjas. Tam, kad elektros turėtume ne tik kai saulėta ar vėjuota, nepastovios elektros gamybos subalansavimui būtinos ir kitos technologijos. Jos turėtų lanksčiai valdomos, kad operatyviai imtų veikti tada, kai saulės ar vėjo parkams gaminti elektrą oro sąlygos tampa nepalankios. Šiuo metu tokią funkciją didžiąja dalimi atlieka dujinės elektrinės, tačiau Europai atsisakant iškastinio kuro, jos nebesuderinamos su Europos Žaliuoju kursu.
Ne tik saulės ar vėjo gaminama elektra yra žalia - tokia yra ir gaminama hidroelektrinėse. Hidroelektrinės turi visus lanksčiam veikimui reikalingus parametrus. Jų gamyba gali būti valdoma ir pritaikoma prie kasdienių elektros paklausos svyravimų. Tai patikima ir brandi technologija, kuri taip pat gali atlikti ir baterijos/kaupiklio funkciją.
Energetikos krizė europiečiams priminė, kad hidroenergetika yra gyvybiškai svarbi siekiant užtikrinti patikimą ir saugų elektros tiekimą. Hidroelektrinių užtvankos ir dirbtiniai vandens rezervuarai jau įgalina platesnę saulės ir vėjo parkų integraciją į bendrą energetikos sistemą, ir kartu užtikrina, kad žiemą, kai nepučia vėjas ar nešviečia saulė, europiečius pasiektų patikimai gaminama žalia elektra.
Dujų kainos įtakos mažinimas elektros kainai, vartotojų apsauga ir investicijų į elektros gamybą iš atsinaujinančių šaltinių skatinimas - svarbiausi tikslai, kurių siekiama reformuojant teisės aktus, reglamentuojančius Europos Sąjungos elektros rinką. Norint integruoti į elektros energetikos sistemą kuo daugiau saulės ar vėjo parkų, paraleliai reikalinga turėti kuo daugiau lanksčių elektros gamybos šaltinių - tokių kaip hidroelektrinės, kurios yra ir lengvai reguliuojamos, ir patikimos. Kadangi daugės įrengiamų saulės ir vėjo parkų, lankstumo, kurį teikia hidroelektrinės, poreikis ateityje tik augs.