Our site may use cookies in order to deliver better content and for statistical purposes. You can disable the usage of cookies by changing the settings of your browser. By browsing our website without changing the browser settings you grant us permission to store that information on your device.
Jungtinių Tautų pramonės plėtros organizacija (UNIDO), bendradarbiaudama su Tarptautiniu mažųjų hidroelektrinių centru, pristatė pasaulinę mažųjų hidroelektrinių plėtros ataskaitą apie mažosios hidroenergetikos naudas ir potencialą. Ataskaitoje, kuri skelbiama kas trejus metus, išsamiai analizuojami įgyvendinti mažosios hidroenergetikos projektai ir atskleidžiamas didžiulis neišnaudotas mažosios hidroenergetikos potencialas tvarios pramonės plėtrai.
Pasak UNIDO generalinio direktoriaus Gerd Müller, mažoji hidroenergetika yra vertinama dėl savo paprastumo, pritaikomumo ir ekonomiškumo. Kai projektai planuojami ir įgyvendinami atsižvelgiant į aplinkosaugos, socialinius bei ekonominius aspektus, turime patikimą ir tvarią atsinaujinančią energiją, be kurios neįmanoma jokia plėtra. Be to, mažoji hidroenergetika yra vienas iš atsakymų į iššūkius, kylančius pereinant prie klimatui neutralios energetikos ir siekiant įvykdyti Paryžiaus susitarimo įsipareigojimus.
Suskaičiuota, kad pasaulinė instaliuota mažųjų hidroelektrinių galia siekia apie 79 GW, o bendras žinomas potencialas yra apie 221,7 GW. Tai reiškia, kad neišnaudojama 64% pasaulio mažosios hidroenergetikos potencialo.
Nuo 2019 m., Afrikoje įrengtų mažųjų hidroelektrinių pajėgumai augo beveik 23%, Amerikoje – 11%, Europoje – 4%, Okeanijoje – 3%. Kalbant apie instaliuotą galią, Europa ją padidino 734 MW, Amerika – 698 MW, o Afrika – 134 MW.
Pasaulio mastu yra daugybė galimybių, leidžiančių išnaudoti mažosios hidroenergetikos potencialą. Ataskaitoje pateikiama 12 atvejų analizių, pristatančių, kaip kruopščiai suplanuoti ir įgyvendinti mažosios hidroenergetikos projektai pagerino vietinių bendruomenių gyvenimą, ypač kaimo vietovėse. Be to, ataskaitoje atskiri skyriai skirti moterų įgalinimui, jaunimo įtraukimui, poveikiui klimato kaitai, bei pristatoma pirmoji duomenų bazė, kurioje pateikiama išsami informacija apie mažąją hidroenergetiką visame pasaulyje.
Visą dokumentų rinkinį rasite šioje nuorodoje.