Our site may use cookies in order to deliver better content and for statistical purposes. You can disable the usage of cookies by changing the settings of your browser. By browsing our website without changing the browser settings you grant us permission to store that information on your device.
2021m. Birželio 30 d. pasirodžiusioje Tarptautinės Energetikos Agentūros ataskaitoje teigiama, kad dėl pasaulinio hidroenergetikos industrijos augimo lėtėjimo daugelio valstybių ambicijos mažinti anglies dvideginio išmetimą, užtikrinant patikimą ir prieinamą elektros energijos tiekimą savo gyventojams, susiduria su įvairiomis rizikomis.
Ataskaitoje konstatuojama, kad hidroenergetika atlieka esminį vaidmenį pereinant prie švarios elektros energijos ne tik dėl pagaminamo aplinkai neutralaus elektros energijos kiekio, tačiau ir dėl išskirtinių elektros energijos kaupimo ir darbo tinkle lankstumo galimybių.
Palyginus su atominėmis arba iškastinio kuro elektrinėmis, dauguma hidroelektrinių gali žymiai greičiau didinti arba mažinti elektros energijos išgavimą. Dėl šios priežasties hidroenergetika veikia kaip pagrindas į sistemą integruojant vis daugiau vėjo ir saulės elektrinių, kurių našumas priklauso nuo svyruojančių faktorių, tokių kaip vėjas ar metų laikas.
Hidroenergetika yra primirštas švarios elektros titanas ir ji turi būti grąžinta į energetikos ir klimato darbotvarkę, jei valstybės rimtai žiūri į anglies dvideginio mažinimo tikslus. Savo natūraliu lankstumu hidroenergetika kuria naudą elektros sistemoms prisitaikant prie paklausos pokyčių bei kompensuojant pasiūlos iš kitų atsinaujinančių elektros energijos šaltinių svyravimą.
Dr Fatih Birol, Tarptautinės Energetikos Agentūros Vykdomasis Direktorius
2020m. hidroelektrinės tiekė šeštadalį pasaulinės elektros energijos - daugiau negu visi kiti atsinaujinančios elektros energijos šaltiniai kartu sudėjus.
Visa ataskaita prieinama TEA svetainėje.