Our site may use cookies in order to deliver better content and for statistical purposes. You can disable the usage of cookies by changing the settings of your browser. By browsing our website without changing the browser settings you grant us permission to store that information on your device.
Siekiant esminių permainų kovoje su klimato kaita, valstybės ieško sprendimų ir technologijų, leidžiančių pereiti prie klimatui neutralios energetikos sistemos. Šiame kontekste itin svarbi tampa hidroenergetika, kuri leidžia patikimai integruoti tokius nepastovius elektros gamybos šaltinius, kaip saulės ar vėjo elektrinės.
Europa yra svarbi hidroenergetikos technologijų eksportuotoja, o Europos Sąjunga šį konkurencinį pranašumą siekia išlaikyti ir jį stiprinti. Eksportuodama hidroenergetikos technologijas, ES savotiškai eksportuoja ir savo vertybes - žiediškumą bei tvarumą. Griežti europiniai standartai, susiję su aplinkosauga, eksportuojant hidroenergetikos technologjas yra perkeliami ir į kitas pasaulio valstybes Afrikoje, Azijoje, Lotynų Amerikoje.
Geriausi pasaulyje hidroenergetikos mokslininkai, inžinieriai, projektuotojai ir kiti ekspertai yra Europoje. Čia sukurtos draugiškesnės žuvų migracijai turbinos, dirbtiniu intelektu pagrįsti žuvų migracijos stebėjimo įrankiai, išmanios vandens lygių stebėjimo ir reguliavimo sistemos, užtikrinančios saugų ir efektyvų vandens panaudojimą.
Pirmaujančią Europos poziciją pasaulyje padės užtikrinti hidroenergetikos inovacijoms ir pilotiniams projektams numatytas atskiras finansavimas Horizon Europe priemonėmis, taip pat Europos Komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų Generalinio direktorato inicijuojama atskira strategija hidroenergetikai. Europoje jau dabar turime visą hidroenergetikos technologijų vertės grandinę ir šio sektoriaus įmonės jau įgyvendina projektus visame pasaulyje, kartu diegdamos ir europinius standartus bei žiediškumo ir tvarumo vertybes.